Kādu apdares materiālu labāk izvēlēties?

Šādu jautājumu mums bieži uzdod klienti. Galvenie kritēriji ir ērta kopšana, vēlams ūdensizturīgs un lai sadzīvo ar dzīvniekiem.

Diemžēl visi šie kritēriji nav nevienam materiālam tādēļ apskatīsim nedaudz sīkāk katru no apdares un arī krēslu korpusa veidiem.

Sāksim ar šobrīd populārāko samta apdares materiālu – Samts. Šobrīd plaši tiek izmantots gan ēdamgaldu krēslu apdarē gan arī bāra krēsliem. Samts ir patīkams gan ziemā gan vasarā, no mūsu pieredzes nav novērota pārmērīga nodilšana vai citi iziršanas gadījumi. Ļoti patīk kaķiem – tie parasti izvēlas gulēt uz samta krēsliem, bet nedīrā tos ar nagiem. Dzīvnieku spalvas pielīp samtam, tomēr to ir vieglu uzkopt uzsūcot ar putekļsūcēju. Traipus iespējams mazgāt ar dažādiem auduma tīrīšanas līdzekļiem. Šādā ziņā ir praktiski tumši samta audumi, kas jau bāzē ir raibi atkarībā kā noglauda audumu. Samta materiālu izvēlas gan restorāni gan privātie klienti mājas lietošanai.

Eko āda vai tautā saukts dermantīns. Praktisks materiāls paaugstinātas netīrības vidē – tā to varētu definēt. Izturīgs pret mitrumu un viegli kopjams ar mitru lupatiņu. Tomēr ne pārāk labi sadzīvo ar dzīvniekiem, kaķi tajā mīl ielaist nagus un ar to arī skaistajam krēslam beigas. Vēl viens mīnuss materiālam – ne pārāk ilga izturība, tas ar laiku sāk drupt. Te gan jāpiebilst ka eko ādai ir dažādas kvalitātes kategorijas. Krēsliem līdz 100eur pārsvarā izmanto lētāko versiju, kas kalpo vidēji 2-4 gadi. Tādas ir mūsu klientu atsauksmes. Dārgākos krēslos var būt izmantota augstākas kvalitātes biezāks materiāls, kam vajadzētu kalpot ilgāk. Kalpošanas ilgumu noteikti ietekmēs arī lietošanas intensitāte – tāpat kā valkājot vienus apavus cauru gadu tie visticamāk izjuks pēc kāda X laika, tad līdzīgi var gadīties arī ar krēslu. Te diemžēl ražotāji nedod garantiju materiālam kā tādam.

Audums vai vienkārši drēbe. Līdzīgi kā samts ir patīkams gan ziemā gan vasarā. Dzīvniekiem pārsvarā sadzīvo labi, tomēr kaķi var gribēt ielaist nagus, nav tik izteikti kā eko ādai, bet ir dzirdētas atsauksmes. Materiāli pārsvarā ir izturīgi pret nodilumu. Traipus iztīrīt var ar dažādiem auduma tīrīšanas līdzekļiem.

Kā redzēt visam ir savi plusi un mīnusi! Mūsu filozofija ir – krēsli ir tik daudz tieši tādēļ, ka viedokļi un paradumi arī ir dažādi. Mūsu noliktavā ir apskatāmi visi krēslu modeļi, gan tie, kas apskatāmi mūsu lapā, gan arī krēsli no citiem ražotājiem, kuri ir pieejami nelielā skaitā. Noteikti palīdzēsim izvēlēties Jums labāko risinājumu!